środa, 27 września 2017

Hubertus 2017 Janów k. Chełma

Serdecznie zapraszamy wszystkich jeźdźców oraz miłośników jazdy konnej na tzw. "Gonitwę za lisem", czyli Hubertusa. Organizatorem jest Chełmskie Stowarzyszenie Miłośników Koni i Kawalerii Polskiej oraz Gmina Chełm.

Wydarzenie rozpoczyna się o godzinie 12:00 na polanie w lesie, za domem weselnym Leśne Zacisze.

Program imprezy:

  • Prezentacja jeźdźców i koni
  • Pokaz musztry kawaleryjskiej
  • Kadryl
  • „Lis szukany”
  • „Gonitwa za lisem”
  •  Przejażdżki konne dla publiczności
  •  Gorący poczęstunek

Wydarzenie ma charakter uroczysty w związku z czym obowiązują pewne zasady zarówno widzów jak i jeźdźców. Przede wszystkim najważniejsze jest BEZPIECZEŃSTWO. Pamiętamy, że koń to zwierzę duże, aczkolwiek nieświadome tego i z natury płochliwe. Radzimy więc zachowywać dystans, nie płoszyć niepotrzebnie zwierząt gwałtownymi ruchami czy głośnymi dźwiękami, podchodzić ostrożenie po wcześniejszym uzgodnieniu z jeźdźcem.



REGULAMIN DLA JEŹDŹCÓW
1. Zgłoszenia muszą zawierać imię i nazwisko uczestnika oraz imię, płeć i wiek konia., przed zawodami odbędzie się odprawa techniczna, na której zostaną omówione szczegółowe postanowienia organizatorów.
2. Udział w gonitwie hubertusowej jest dobrowolny, a jeźdźcy którzy nie ukończyli 18 roku życia zobowiązani są przed zawodami dostarczyć organizatorom zgodę rodziców bądź opiekunów prawnych.
3. Stan zdrowia zawodnika i swoje możliwości kondycyjne określa sam zawodnik biorąc za tę ocenę pełną odpowiedzialność (w przypadku osób niepełnoletnich taką decyzję podejmuje opiekun na własną odpowiedzialność).
4. W czasie gonitwy obowiązkowy jest kask ochronny odpowiadający standardom jeździeckim, oraz strój jeździecki - Chcąc uczestniczyć w Hubertusie należy pamiętać o odpowiednim eleganckim stroju. Mile widziane, są marynarki, fraki, białe koszule, żaboty oraz krawaty. Podobnie jak w przypadku zawodów, białe bryczesy podkreślają ważność tego dnia. Należy oczywiście pamiętać również o odpowiednim obuwiu jeździeckim (sztyblety, oficerki) oraz ochronie głowy (kask, toczek). W/w ustalenia nie dotyczą strojów historycznych. Uciekający nazywany lisem powinien mieć przyczepioną do ramienia skórę z lisa lub samą kitę.
5. Bieg prowadzony jest przez mastera, którego postanowienia są ostateczne i nieodwołalne (do dyskwalifikacji włącznie).
6. Master prowadzi gonitwę oraz czuwa nad jej bezpieczeństwem m.in. wprowadza i wyprowadza zastęp, ustawia zawodników przed i po gonitwie oraz podczas trwania przerw tzw. „nor”. Zawodnicy mają bezwzględny obowiązek podporządkowania się słowom mastera.
7. Koniom nie wolno przekraczać linii startu przed podaniem sygnału. Start sygnalizowany jest przez mastera poprzez wypowiedzenie słów „LISA GOŃ”. Zawodnik, który zrobił falstart zostaje zatrzymany i pod groźbą eliminacji, musi zawrócić i przekroczyć linię startu ponownie.
8. Zawodnicy mogą gonić lisa na całej powierzchni pastwiska.
9. Zawodnikom pod karą dyskwalifikacji (w trosce o bezpieczeństwo uczestników) zabrania się podjeżdżania do lisa od przodu, z prawej strony, z boku, gwałtownego zatrzymania się lub innych czynności mogących spowodować wypadek.
10. Zawodnik mający trudności na trasie, zobowiązany jest usunąć się z drogi. Umyślne przeszkadzanie będzie karane wyeliminowaniem zawodnika przeszkadzającego.
11. Każde narażanie przez jeźdźca jakiegokolwiek konia, zawodnika lub osobę trzecią będzie uważane za powodowanie zagrożenia i powoduje eliminacje z gonitwy.
12. Przerwy podczas gonitwy „nory” sygnalizowane są przez lisa poprzez podniesienie ręki, na który to znak master wypowiada słowa „NORA”,a uczestnicy przestają gonić i ustawiają się na linii startu.
13. Podczas trwania gonitwy uczestnik może zawsze zrezygnować. Powinien wówczas zgłosić to do prowadzącego – mastera
14. Zawodnik wyeliminowany z jakiegokolwiek powodu musi natychmiast usunąć się z trasy i nie ma prawa kontynuować gonitwy za wyjątkiem sytuacji kiedy jest to fizycznie niemożliwe.
15. Komisja sędziowska ma prawo wykluczyć konia i jeźdźca w każdej chwili trwania gonitwy, jeśli stwierdzi dolegliwości, które mogą spowodować uszczerbek na zdrowiu konia lub jeźdźca.
16. Gonitwa kończy się z chwilą zerwania lisiej kity z ramienia uciekającego przez zawodników.
17. Zawodników biorących udział w konkurencji uprasza się o zachowanie zdrowego rozsądku i zasad bezpieczeństwa.
18. Prosimy o zwrócenie uwagi na kontakty ogierów z klaczami i możliwość niebezpiecznych zachowań koni.

Zachęcamy do udziału w wydarzeniu, gdyż jest ono bardzo widowiskowe :)
Na osoby, które wygrają konkurencje czekają NAGRODY :)
W imieniu organizatorów
ZAPRASZAMY!!!!

Źródło: FB 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Eastreet 4 – opening / otwarcie

Zapraszamy na otwarcie wystawy fotografii oraz premierę książki Eastreet 4. W weekend otwarcia odbędą się także warsztaty, przegląd portf...