Start: Dworzec Główny PKS przy wejściu głównym
Terminy:
15 sierpnia, g. 15:00 – 18:00
19 sierpnia, g. 15:00 – 18:00
20 sierpnia, g. 15:00 – 18:00
13 września, g. 17:00 – 20:00
16 września, g. 15:00 – 18:00
Zapisy: 081 533 08 18 lub sekretariat@warsztatykultu
Max. 15 uczestników na jeden spacer. Udział w spacerach jest bezpłatny
UWAGA!
Osoby nieletnie uczestniczą w spacerach tylko z opiekunami
Rowery we własnym zakresie, można wypożyczyć ze stacji Lubelskich Rowerów Miejskich
Można zapisywać grupy maksymalnie do 15 osób
Oprowadzanie jest także możliwe w j. angielskim
Na prośbę zorganizowanej grupy jesteśmy w stanie dopasować inny termin i godzinę oprowadzania.
Rezerwacje grupowe i w j. angielskim prosimy o kontakt: nr +48 889 344 148 lub a.will@warsztatykultury.pl
Trasa przejazdu rowerowego szlakiem wybranych lubelskich realizacji mozaikarskich to przyczynek do dyskusji o powojennym modernizmie i roli sztuki w przestrzeni publicznej. To zaproszenie do indywidualnych poszukiwań mozaik, które znajdują się w mieście. Zarówno tych powstałych w czasach PRL-u, jak i wykonywanych współcześnie.
Podczas przejazdu uczestnicy zapoznają się z mozaikarskimi dekoracjami architektonicznymi zlokalizowanymi głównie na budynkach użyteczności publicznej w centralnej części Lublina. To bardzo różnorodne prace, niektóre wyeksponowane, inne tak mocno wpisane w strukturę budynku, że stanowią z nim nierozerwalną całość. Poszczególne realizacje reprezentują wiele technik, tematów i materiałów. Uczestnicy będą mieli okazję poznać znaczenie dekoracji architektonicznych w budynkach modernistycznych, otrzymają informację na temat kontekstu ich powstawania oraz zostaną uwrażliwieni na problem braku ochrony tego fragmentu dziedzictwa kultury.
Główne punkty spaceru: Dworzec Główny PKS, ZPiT “Lublin”, kampus uniwersytecki UMCS, wieżowiec przy al. Piłsudskiego, osiedle im. Juliusza Słowackiego w Lublinie
Społeczna Pracownia Mozaiki to niezależny kolektyw artystyczny, którego głównym polem działania jest współtworzenie z lokalnymi społecznościami mozaik w przestrzeni publicznej. Pracownia jest miejscem, gdzie powstają nowe realizacje, gdzie dużo dyskutuje się o mozaikach, które już istnieją, o przestrzeni wspólnej i jakości życia w mieście. Naczelną zasadą Pracowni jest praca z ludźmi i dla ludźmi, a powstające prace są pretekstem do wspólnych działań i rozmów o konkretnej części miasta i jej mieszkańcach.
Pracownię tworzą:
Paulina Garbiec – z wykształcenia architekt krajobrazu. Zajmuje się mozaiką artystyczną. W autorskiej twórczości inspiruję się mikroświatem i procesami zachodzącymi w świecie roślin.
Rafał Lis – historyk sztuki i animator. Pomysłodawca Społecznej Pracowni Mozaiki. Współpracownik organizacji pozarządowych i instytucji kultury.
Projekt realizowany ze środków miasta Lublin jako element programu obchodów Wielkiego Jubileuszu 700 lecia nadania Lublinowi praw miejskich.
Bezpieczny przejazd trasą rowerową zapewnia Porozumienie Rowerowe Lublin
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz